PIERWSZY TANIEC

Pierwszy taniec jest bardzo ważnym momentem zarówno dla nowożeńców jak również dla przybyłych gości. Wybór muzyki, do której zatańczymy jest tutaj głównym problemem.

Decyzja, jaki rodzaj tańca będziemy wykonywać i do jakiej piosenki wielokrotnie uzależniona jest od indywidualnych preferencji Państwa Młodych. Wiele osób decyduje się na spokojny taniec w rytm romantycznych przebojów, ale są i tacy, którzy zdecydowanie lepiej czują się w scenizowanych układach tanecznych, w których często biorą udział goście weselni. Para tańcząca w środku koła tworzonego przez zaproszonych gości stałą się mało atrakcyjna oraz dla wielu zbyt tradycyjna. Wiele par obecnie decyduje się również na całkowite zrezygnowanie z pierwszego tańca, winka to najprawdopodobniej z ogromnego stresu, który towarzyszy nowożeńcom w dni ślubu. Duża liczba osób decyduje się również na skorzystanie z porady choreografa, który dobiera taniec indywidualnie zarówno pod względem umiejętności jak i preferencji Państwa Młodych. Decydują się na zaprezentowanie pierwszego tańca warto dobrać muzykę w taki sposób, aby nasze ruchy były naturalne a nieprzypominające ruchy robota. Musimy pamiętać, że wesele to nasz dzień i taniec nie powinien być dla nas stresujący, powinien sprawić ze wszystkie troski na chwile ulecą w niepamięć.

Przy wyborze pierwszego tańca powinniśmy wziąć po uwagę szczególnie nasze umiejętności, lepiej zdecydować się na prosty taniec niż zaliczyć wpadkę przed rodziną i znajomymi. Jeśli lepiej czujemy się przy wolnej muzyce to ją wybierzmy i czujmy się swobodnie. Tym bardziej, że prócz znajomych i rodzinny obserwuje nas czujne oko fotografa i kamerzysty.

Warto o pierwszym tańcu porozmawiać z dj-em czy zespołem, aby mogli coś zasugerować w końcu to dla nich chleb powszedni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *