JAK WYBRAĆ ZESPÓŁ WESELNY

Wybór odpowiedniego zespołu na przyjęcie weselne nie jest tak prostą sprawą jak na początku może się wydawać. To od zespołu i muzyki w dużym stopniu zależy czy wesele będzie wspominane przez kilka miesięcy czy okaże się klapą.

Wybierając zespół, który ma zając się oprawa muzyczną wesela nie powinniśmy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Bardzo pomocne w wyborze zespołu są rady znajomych i rodziny, która może jest w stanie doradzić kogoś zaufanego, komu bez przeszkód będzie można powierzyć oprawę muzyczną tak ważnego dla wszystkich dnia. Przy wyborze zespołu muzycznego powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszy problem, jaki się pojawia jest niewątpliwe kwestia finansowa. Koszty występu zespołu muzycznego są bardzo zróżnicowane średnio jest to kwot około trzech tysięcy. Jednak, jeśli jest to zespół mniej znany kwota może być znacznie niższa i odwrotnie. Znajomość zespołu jest koleją kwestą, o której nie powinniśmy zapomnieć. Lepiej zapłacić trochę więcej pieniędzy i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku. Ważne jest również by przed podpisaniem umowy zaznajomienie się z repertuarem oraz przesłuchać kilka utworów, które będą grane na naszym weselu. Obecnie większość zespołów muzycznych ma bardzo bogatą gamę utworów zarówno w języku polskim jak również coraz częściej w językach obcych.  Warto również pamiętać o takiej kwestii jak ustalenie długości blok muzycznego podczas przyjęcia w ten sposób unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki podczas wesela, może się, bowiem okazać ze zespół gra 10 minut a kolejne 30 ma przerwę.

Wybór zespół, który będzie przewodził naszej zabawie weselnej powinien być przemyślany, to od zespołu, bowiem w dużym stopniu zależy jak będą się bawić goście. Należy również pamiętać by podpisać umowę z zespołem w ten sposób będziemy zabezpieczeni przed ewentualnymi nieporozumieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *